...
...PETER STAŠÁK.sk............................................ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ........OFFICIAL FB

 


BIOGRAFIA

Peter Stašák sa narodil 5. júna 1950 v Spišskom Bystrom. Počas školských rokov ho stále priťahoval spev a láska k hudbe. Na Konzervatórium v Košiciach bol prijatý v roku 1965, napriek tomu že študoval operný spev, stále ho priťahovala tá ľahšia múza - populárna hudba. Po krátkom účinkovaní v opernom zbore a učiteľovaní nastupuje profesionálnu dráhu speváka populárnych piesní.

Jeho prvé angažmá boli s vlastnou kapelou, s ktorou hrával v rôznych kaviarňach a baroch, doma ako aj v rôznych štátoch celého sveta. Po siedmych rokoch účinkovania sa vydal na koncertné pódiá. Pravidelne začal nahrávať v Československom rozhlase, účinkoval v Československej televízii. Agentúra Slovkoncert ho vysiela na medzinárodné festivaly do Mongolska a Kuby, kde sa stáva víťazom. Nasledovali ďalšie koncertné turné, v bývalej NDR sa prvý krát stretáva s orchestrom G. Broma, ktorý ho doprevádza na rôznych koncertných vystúpeniach. Navštívil so svojimi piesňami takmer celý svet. Vystupoval na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy.

Peter Stašák je typický predstaviteľ stredného cantilénového prúdu. Jeho doménou je melodická pieseň, ktorú interpretuje zrelým a precíteným prejavom.

 


..26. 07. 2021
..JUBILEJNÝ KONCERT 19.09.2021

..07.04.2021
..PRELOŽENÝ JUBILEJNÝ KONCERT

..09. 10. 2020
..JUBILEJNÝ KONCERT

..10. 05. 2020
..Doplnené najnovšie informácie.

 
 
 
   
 
 
2018 | © Peter Stašák, MASTA PRODUCTION s.r.o., Irkutská 9, 040 12 Košice | e-mail
free counters